Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті

Сұрақтарыңыз бар ма?

Шағымдарыңыз ше? Тілектеріңіз ше?

шалыңыздар!

Ректорға сұрақ қою

Онлайн оқуға түсу

"Қаржы" кафедрасында ғылыми үйірме отырысын өткізу

А.Мырзахметов атындағы Көкшетау университетінің экономика факультетінің "Қаржыгер" ғылыми үйірмесінің отырысы аясында "Қаржы" білім беру бағдарламасының 2, 3 және 4-курс студенттері "Ғылыми мақаланы қалай дұрыс жазу керек"тақырыбында ашық пікірталасқа қатысты. Білім алушылар мен қатысушылардың көпшілігі  үшін э.ғ. к. К. С. Құдайбергенованың "Ғылыми мақалалар жазу бойынша бастауыш  зерттеушілерге практикалық кеңестер" тақырыбындағы баяндамасы ұсынылды, онда ол білім алушылар оқу процесінде міндетті түрде "Ғылыми мақала"сияқты ұғымға тап болатынын атап өтті. Болашақ ғалым үшін басылым жазу техникасын меңгеру өте маңызды. Біріншіден, ғылыми мәтін өзінің сапасы бойынша белгілі бір талаптарға сай болуы керек. Екіншіден, оны оқырмандар, кейде тыңдаушылар жеткілікті түрде қабылдауы керек. Бұл авторды мақаланы құрудың белгілі бір логикасын сақтауға, арнайы ғылыми стиль мен презентация тілін қолдануға міндеттейді. Ғылыми жарияланым зерттеушінің ғылыми қызметінің негізгі нәтижелерінің бірі болып табылады. Мақаланы жариялау-бұл материалды өз жұмысында осы ақпаратты пайдаланатын мамандардың меншігіне айналдыру. Сондықтан қарапайым және түсінікті етіп жазу керек. Қаржы кафедрасының білім алушылары мен оқытушылары талқылау барысында тақырып бойынша сұрақтар қойып, баяндамашыдан толық жауаптар алды.

Бимагамбетова Б.К.,  қаржы магистрі,

"Қаржы" кафедрасының аға оқытушысы