Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті

Сұрақтарыңыз бар ма?

Шағымдарыңыз ше? Тілектеріңіз ше?

шалыңыздар!

Ректорға сұрақ қою

Онлайн оқуға түсу

КӘСІБИЛІК АРҚЫЛЫ ТАБЫСҚА ЖЕТУ ЖОЛЫ

Мұғалім мамандығы-бұл талант пен қолөнердің үйлесімі, бұл шабыт пен шеберліктің бірлігі. Бұл мамандықта әркім жасай алмайтын ештеңе жоқ. Бірақ бәрі бірдей оқытушы (педагог) бола алмайды. Мұғалім мамандығы-бұл парадокс, оны тек жеке тұлға призмасы арқылы шешуге болады. Тұлға іс-әрекеттің мазмұнын анықтайды. Тек мұғалімнің жеке басының ішінде сәттілік формуласы пайда болады, ол қолөнерді өнерге айналдырады. Әркімнің өз формуласы бар. "Экология, өмір тіршілігі қауіпсіздігі және ҚОҚ" кафедрасы өзінің мықты, жоғары білікті профессорлық-оқытушылар құрамымен танымал, олардың арасында биология ғылымдарының кандидаты Жабаева Мархаба Уракпаевнаны атап өткім келеді. Ол кафедраның қалыптасуы мен өсуінің қалай жүріп жатқанын көрді және оның арқасында "Экология" және "Өмір  тіршілігі қауіпсіздігі" білім беру бағдарламалары құнды бітіруші мамандармен толықтырылды. 1979 жылы С.М.Киров атындағы Еңбек туы ордені  Қазақ мемлекеттік университетінің "Биолог, биология және химия оқытушысы" мамандығы бойынша, ал 1991 жылы КСРО ҒА А. Н. Бах атындағы биохимия институтының "Биологиялық химия" мамандығы бойынша аспирантурасын бітіріп, биология ғылымдарының кандидаты ғылыми дәрежесін алды. Еңбек жолын астық шаруашылығы ҒЗИ өсімдіктер биохимиясы зертханасында кіші қызметкер ретінде бастап, Мархаба Уракпаевна жаңа жетістіктермен толықтыра отырып, өзінің кәсіби жолын "қалыптастыра" бастады, енді 39 жыл бойы өзін оқытушылық қызметіне аянбай арнады, өз біліктілігін үнемі жетілдіріп және арттырып отырды. Бұл оның практикалық тәжірибесі, сонымен қатар жеке оқыту әдістемесі студенттерге болашақ мамандықты әр түрлі тұрғыдан түсінуге көмектеседі.

Уразбаева С.Е.,ж.ғ.м., "Экология, өмір тіршілігі қауіпсіздігі және ҚОҚ"  кафедрасының  аға оқытушысы